Příběh výrobního družstva Dřevojas začíná ve Svitavách již v roce 1946. Historie byla sice od té doby několikrát přepsána, ale dnes představuje výrobní družstvo Dřevojas ryze rodinnou firmu, jejíž koupelnový nábytek znají zákazníci v České republice, na Slovensku, v Rusku, Švýcarsku, Skandinávii, Německu či ve Francii.

Designová soutěž Studenti pro Dřevojas poprvé oslovila studenty designových oborů středních a vysokých škol v roce 2013 a její druhý ročník, který se konal také na Slovensku, v roce 2015. Nad regulérností obou ročníků dohlížela Česká komora architektů a vybrané vysoké školy – Mendelova univerzita v Brně, J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Technická univerzita v Košicích – zapojily zadání přímo do výuky.

Vítězem prvního ročníku se stal student ČVUT a ČZU Bc. Jakub Med s koupelnovou sestavou RETRO, s níž se mohli zákazníci seznámit v katalogu Dřevojas 2014/2015, na řadě veletrhů, ale také na přehlídce moderního designu Designbloku 14. Všude tam jednoznačně zabodovala i díky jedinečnému komiksu s atmosférou 50 let. Věříme, že vítězná sestava II. ročníku SANTÉ Pro 2025, jejíž autorkou je Ing. arch. Alena Mocová, zaznamená minimálně stejné úspěchy doma a v zahraničí.

www.studentiprodrevojas.cz

Fotogalerie

Mediální výstupy